Jak nas wesprzeć

Widok na Dwór Sarny od strony północno-zachodniejDziałalność non-profit Dworu Sarny opiera się na zewnętrznym finansowaniu. Zapraszamy instytucje, firmy i osoby prywatne do kontaktu i wsparcia trwającego remontu tego wyjątkowego obiektu.

Można dokonać bezpiecznej wpłaty darowizny przez system PayPal bezpośrednio z naszej strony – informacje dostępne są w jęz. polskim i angielskim.

Dwór Sarny to kompleks 14 budynków. Jego wiodąca funkcja po remoncie nie będzie nastawiona na zysk.

Wnętrze dworu po zawaleniu drewnianych stropówSkala zniszczeń jest wielka a mimo to obiekt wciąż zachwyca pięknymi XVI-wiecznymi sklepieniami, XVIII-wiecznymi polichromiami i swoją nawarstwioną przez stulecia sylwetką.

Budynki indywidualnie wpisane do rejestru zabytków – pałac, kaplica i spichlerz – staną się obiektami muzealnymi i instytucją kultury muzycznej. W tej funkcji wystąpiły już w 2015 r., kiedy odbyła się 1. Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Dawnej.

Fragment sklepienia na parterze dworuZostaliśmy do tej pory wsparci finansowo przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przyznało dotację na organizację 1. Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Dawnej oraz na remont budynku dworskiego

Fundatorzy sięgają głęboko do swoich kieszeni ale skala wyzwania jest ogromna, dlatego będziemy wdzięczni za wszelkie wsparcie.

Wszystkie darowizny są przeznaczane wyłącznie na działania remontowe zaakceptowane przez Wojewódzkiego Urząd Konserwacji Zabytków oraz współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fundacja Odbudowy Dworu Sarny

Ścinawka Górna 40e, 57-410 Ścinawka Średnia

KRS 0000505205

Nr rachunku bankowego: mBank SA 56 1140 2004 0000 3602 7532 2891

tel. 609 105 905

email: zarzad@dworsarny.pl